Temos pavadinimas: SCC.LT - VOLVO SAAB - Volvo klubas, Saab klubas. :: Perkam ir parduodam automobilį, kaip teisingai elgtis?

Parašė Maksas· 2014-04-16, 17:39
#47

Eimas, Kiekvienas dokumentas, kuriam yra privaloma teisinė registracija , iš esmės įsigalioja, nuo jo įregistravimo momento tame registre (atitinkamai). Todėl kaip įrodymas teisme, beabejonės būtų pirkimo - pardavimo sutartis, kadangi ši sutartis yra realinė, pagal CK, t.y. galioja nuo turto perdavimo momento, tai viskas kaip ir ok. (Nes daiktas perduotas ir valdomas jau kito savininko). Bet kol T.P. (šiuo atveju - motoroleris) neišregistruotas registre (Regitroje), tol oficialiai nėra patvirtinimo, kad daiktas jau nebepriklauso buvusiam savininkui.
Bet čia dar yra toks dalykas, kad draudimo atveju (kam kas pabrangs ar pan.) čia vyrauja grynai draudiminiai teisiniai santykiai. Šiaip T.P. draudimas yra skirtas ne savininkui, bet T.P. Ir seka paskui T.P. (teisiškai) ir tik suteikia teisę (arba nesuteikia) ją valdyti (pvz. kai yra draudimai su išlygomis, kad be stažo atitinkamo negali valdyti ir t.t.) Tiksliai kaip yra draudimo teisėje negaliu pasakyt, reiktų aiškintis papildomai. Bet iš esmės, juk šiuo metu galioja taisyklė, kad padarius eismo įvykį kaltas savininkas (nebent jis įrodo ir nurodo asmenį, kuris tuo metu vairavo t.p.) pataisykit jei klystu. Todėl šiuo atveju kas būtent draudė t.p. nėra reikšminga. Nes draudėjas gali būti asmuo, kuris t.p. niekada nevaldo ir net neturi teisės ją valdyti. (pagal draudimo teisę ) Pvz. draudėjas yra močiutė, kurios vardu įregistruota t.p., ir ji yra tos t.p. savininkė, o močiutė net teisių neturi. Bet šiuo atveju tai nesvarbu, nes draudžia t.p. kaip savininkė, o jau pagal įstatymus ar ji gali ją vairuot ar ne kitas klausimas. :)

Redagavo Maksas· 2014-04-16, 17:40